Zum Inhalt springen

POdrzucenie poprowadziło ich do sukcesu. Inspirujące historie cz.3

inspi3333

W tej części chcemy Ci pokazać, że odmowa czy odrzucenie nie zawsze jest czymś złym. Być może kiedyś będziesz za to wdzięczny, bo dzięki temu spotka Cię coś lepszego. Najważniejsze jest to, abyś nigdy nie przestawał próbować i wierzyć w siebie. Dokładnie tak jak oni :

1. Jay-Z

Urodził się w dzielnicy przestępczości, wychowywał się bez ojca i jako nastolatek dorabiał handlując narkotykami. Trzykrotnie był uczestnikiem strzelaniny, w wieku 12 lat postrzelił swojego brata za to, że zabrał mu biżuterię. Gdyby nie jego pasja – muzyka, w najlepszym wypadku skończyłby w więzieniu. Marzył o tym, by zostać raperem, ale żadna wytwórnia nie chciała dać mu szansy. Co więc zrobił? Założył własną wytwórnię i wydał swój pierwszy album.

Motywacją dla mnie byli Ci, którzy mówili mi kim nie mogę być.” Jay-Z

2. Jack Ma

Chiński biznesmen, miliarder, największy sprzedawca internetowy, należy do niego m.in. Aliexpress. Jego historia jest szokująca! Trzy razy nie dostał się do szkoły średniej, 3 lata próbował dostać się na uniwersytet, 30 razy usiłował znaleźć pracę. Gdy próbował dostać się do policji, przyjęto wszystkich kandydatów oprócz niego. Następnie próbował dostać pracę w KFC razem z 23 innymi kandydatami, był jedynym, którego odrzucono. Próbował się dostać na Harvard 10 razy i nigdy mu się nie udało.

Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10 tysięcy błędnych rozwiązań” – Jack Ma

3. Steve Jobs

W 1985 prezes zwolnił go z firmy Apple przy aprobacie większości pracowników. „Wtedy tak tego nie postrzegałem, ale okazało się, że wyrzucenie z Apple było najlepszą rzeczą, jaka mogła mi się przytrafić.”

10 lat później został ponownie zatrudniony i prawdopodobnie, gdyby nie to, firma nigdy nie odniosłaby tak ogromnego sukcesu. Najważniejsze, że po zwolnieniu Steve nie opłakiwał tego co się stało, ale ostro wziął się do roboty i jak mówi, był to najbardziej twórczy okres w jego życiu.

Oprócz sukcesu te osoby łączy coś jeszcze – nigdy się nie poddali i nie zrazili odmową. Gdyby Walt Disney nie został zwolniony z pracy za „brak wyobraźni” pewnie nigdy nie otworzyłby Disneylandu, choć zanim go otworzył usłyszał 302 razy „nie” od potencjalnych sponsorów. Gdyby Jack Ma został przyjęty do KFC, prawdopodobnie nigdy nie znalazłby się na liście najbogatszych ludzi świata. Nie zawsze odmowa jest czymś złym, bo może zainspirować Cię do stworzenia czegoś lepszego, do pracy nad sobą. Wiesz, że Picasso w ciągu swojego życia namalował 50 tyś obrazów z czego tylko 100 zostało uznanych za wybitne? Nie licz na to, że coś wydarzy się natychmiast, ale że wydarzy się w odpowiednim czasie. Swoją pracą musisz udowodnić, że na to zasługujesz.

Ci, którzy nie zrażają się odmową, w końcu dostaną to czego chcą”.